Ürün Kodu : SN-15-031
Kabin Ölçüsü : 120 x 75 x 200 mm
Ağırlık : 0,8 kg
Kasa Tipi : IP 64 Plastik
İşlemci : ARM Cortex™ – A8 İşlemci
Max. Güç Tüketimi :  5 W
Güç Girişi : 220 VAC
Çevresel Koşullar : -20°C ~ +70°C / 30 ~ %90RH

Akıllı Trafik Yönetim Birimi (CENTRIS), kavşaklarda bulunan araç sayım kameralarından elde edilen bilgiler ışığında kavşaktaki ışık sürelerini optimize eder ve bekleme süresini minimuma indiren akıllı kavşak modülüdür.

120 x 75 x 200 mm kabin ölçülerindedir. Kabinin toplam ağırlığı 800 gramdır. Maximum güç tüketimi 5 w olan modül IP 64 plastik kasaya sahiptir. ARM Cortex – A8 işlemcili olup, güç girişi 220 VAC’dir.

Günümüzde talebi hızla artan ve yaygınlaşan akıllı kavşaklar yönetimi için CENTRIS beyin görevi görmektedir. Araç yoğunluğunu ölçen sensörler ile uyumlu çalışır. Bu modül kameralardan aldığı bilgilerle kavşaklarda hangi yönlerden ne kadar araç geçişi olduğu saymakta ve ortalama hızları tespit etmektedir. Yoğunluğun kavşakta hangi kolda olduğunu belirleyip ışık sürelerini kavşaklarda optimize etmektedir. Ayrıca polis, ambulans, itfaiye gibi öncelikli araç geçişlerini de sağlar. Arıza durumlarında merkeze bilgi verir bu sayede müdahale süresi minimuma düşer. GPRS ve Ethernet ile kesintisiz erişim sağlar. Akıllı Trafik Yönetim Birimi (CENTRIS), çoklu dil seçenekli ara yüze sahip oluşu ile uluslararası kullanıma uygundur.