Trafik alanında ihtiyacınız olan bütün ürünleri koşulsuz olarak temin etme özelliğine sahip olan Asya Trafik A.Ş‘ nin en büyük farklılıklarından birisi sunabildiği mühendislik hizmetidir. Basit bir sinyalizasyon çalışması olarak görülen bir kavşak projesinin yanlış yapılandırıldığında insan hayatına mal olabilecek kazalara yol açabileceği kesinlik arzeder.

Bu yüzden trafik akımının temel özellikleri bilinmeden, periyodik değişimler incelenmeden, trafik akımında rol oynayan jeofizik, sosyal ve dinamik unsurlar hesaba katılmadan, hacim ve yoğunluk incelemesi yapılmadan, hız ve gecikme etüdleri tespit edilmeden, yol ve kavşak özellikleri, kavşak manevra özellikleri, kavşak kapasiteleri ve diğer faktörler gözardı edilerek yapılacak trafik sistemleri büyük sorunlara yol açacaktır. Zamanlamada yapılacak küçük değer değişiklikleri bile muntazam çalışan bir projenin keşmekeşe dönmesini sağlayabilmektedir.

Asya Trafik A.Ş size trafik tekniği alanında profesyonel mühendis kadrosuyla çözümler sunmaktadır. Uzman teknik kadronun bilgisayar destekli tasarım ve projelendirmeleriyle şekillenen çalışmalarımız, uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve montaj tecrübelerine sahip altyapı ekibimiz tarafından hayata geçirilmektedir.

Zamanında teslim ve satış sonrası teknik destek konularında Türkiye`de haklı bir şöhrete sahip olan Asya Trafik A.Ş Sistemleri, uygunsuz ürün, eksik projelendirme, kalitesiz ürün kullanımı, teknik destek eksikliği gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya gelen her kurumun bu olumsuz tecrübelerden sonra artık vazgeçemediği bir çözüm ortağı durumuna gelmektedir. Şehiriçinde yer alan küçük bir kavşak düzenlemesinden başlayarak, alışveriş merkezlerinin gün ve saatlere göre azalan ve artan otoparklarına, üniversitelerin öğrenci ve personel trafiğine, otoyol trafik akışına kadar projelendirme hizmetleri sunmaktadır. İş ortakları arasında dünyanın en büyük akıllı trafik sistemleri üreticileri bulunan Asya Trafik A.Ş, kendi uygulama deneyimini ve başarısını iş ortaklarının know-how`u ile birleştirerek en güçlü trafik proje şirketi haline gelmiştir.