TR | EN | RU | FR

Blog

Blog2019-10-08T12:43:52+00:00

Uluslararası Trafik ve Yol Güvenliği Fuarları Hangi Tarihlerde, Hangi Ülkelerde Düzenlenmektedir?

Günümüzün popüler konuları arasında yer alan “Akıllı Şehirler”, “Akıllı Trafik”, “Akıllı Ulaşım” ve “Yol Güvenliği” kapsamındaki yeni teknolojiler ve yeni ürünler ülkemizde ulusal fuarlarda olduğu gibi yurt dışında da uluslararası fuarlarda tanıtılmaktadır. Akıllı Ulaşım, Trafik ve Yol Güvenliği konusunda en popüler uluslararası ihtisas fuarlarını şu şekilde özetleyebiliriz...

Omega Direk Nedir?

“Trafik Levha Direği”, “Galvanizli Trafik Direği”, “Galvanizli Omega Profil Trafik İşaret Direği” vb. isimlerle de anılan Omega Direk, trafik işaret levhalarının üzerine cıvatalarla monte edildiği, sıcak daldırma galvaniz yöntemiyle galvaniz kaplanmış, üstten bakıldığında “W” yani “Omega” şeklinde olan trafik ve yol güvenliği kapsamında kullanılan direklerdir.

EDS Nedir?

Elektronik Denetleme Sistemi, trafik akışının kontrolü ve ulaşım iyileştirilmesinin yapılması, kent yaşantısının kurallara uygun, standartlar dahilinde bir yapıya kavuşturulması için, trafikte kural ihlali yapan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacı ile geliştirilen bir denetleme sistemidir.